CSATLAKOZTUNK A SEGÍTŐLÁNCHOZ…

SZERETETTEL AJÁNLJUK MINDEN KEDVES

ISMERŐSÜNKNEK BARÁTUNKNAK A KEZDEMÉNYEZÉST!

JELENTKEZNI LEHET: segitolanc@protonmail.com

Vajon ismerjük-e szomszédainkat, beszélgettünk-e már olyanokkal, akikkel egy utcában, vagy egy soklakásos társasházban lakunk, tudunk-e bármit is a helyzetükről, gondjaikról, szükségük van-e valamilyen segítségre, amit mi személy szerint könnyedén és önzetlenül meg tudnánk adni. Egyszerű dolgokat, ami a rászorulónak hatalmas segítség. Pl. idős, vagy beteg emberek háza előtt elsöpörni a járdát, vagy lenyírni a füvet, bevásárolni a legszükségesebbet, vagy csak megkérdezi, hogy hogy vannak, van-e valami sürgős javítani való a házban, udvaron, kertben stb. Az egyedülálló anyák gyermekére vigyázni, hogy legyen egy pár óra szabadideje, és még számtalan lehetőség, hogy örömet szerezzünk a másik embernek. Nincs annál boldogabb érzés, amikor hálakönnyeket látunk a másik szemében.

Van-e valamiből feleslegünk, amire a másik embernek szüksége lehet, ő pedig olyasmiben bővelkedik, aminek mi örülnénk. Ez lehet élelmiszer, szolgáltatás, valamilyen szakmunka, stb. Egymás közötti csere-berék, kalákában történő segítségnyújtások, és boldog, örömteli, vidám együtt töltött órák.

Mennyire jó lenne, ha olyan kis lakóhelyi közösségek alakulnának mindenütt, akik együtt jól érzik magukat, és szívesen megbeszélik a gondjaikat, örömeiket, és azonnal tudnának segíteni, ha valakinél szükséges. Mennyivel jobb lenne az emberek közérzete, ha tudnák, hogy mindig van kire számítani akkor is, ha ez családon belül nem megoldható. Ne várjunk arra, hogy majd a Kormány, vagy a helyi Önkormányzat megoldja helyettünk a problémáinkat,

TEGYÜNK MI MAGUNKÉRT ÉS EGYMÁSÉRT!

A Segítőlánc bajai csoportjának felhívása!

Kedves Ismerőseim, kedves bajai és környékbeli Emberek!
Amennyiben te azon emberek közé tartozol, akik látják és érzik, hogy komoly gondok vannak a társadalmunkban és látják annak jelentőségét, mennyire fontos az összefogás és az együttműködés annak érdekében, hogy minőségi helyi termékekhez, élelmiszerekhez és szolgáltatásokhoz jussunk, akkor ez a felhívás neked szól!
A mai agyondigitalizált világban, a cél a készpénz kivezetése, és lassan már semmit nem vásárolhatsz a nélkül, hogy ne követnék a tranzakcióidat, szinte már minden ellenőrzés alá van vonva. A multik folyamatosan áramoltatják ki a pénzt az országból, de minőség helyett tele vannak ócska szeméttel a polcaik. Sokszor a termékeket a világ végéről hozzák, de a magyar termékeket is nagyon kevés pénzért veszik át, ezzel nem éppen segítve a termelők boldogulását. Az állam az EU-val karöltve olyan szabályozásokat vezet be, ami teljesen ellehetetleníti a gazdák megélhetését, helyette az olcsó ellenőrizetlen, minőségileg gyenge ukrán termékeket engedi be az országba. Nem véletlen folynak a gazdatüntetések szerte Európában. Külföldön ennek eredményeként már sok helyen üresek az üzletek polcai.
A Női Összefogás Közösség bajai csoportja a Segítőlánc keretein belül azt a célt tűzte ki maga elé, hogy egy térképen összegyűjti azokat az embereket, helyi termelőket, vállalkozókat, szolgáltatókat, de bárkit, akinek van bármilyen eladni, cserélni vagy akár ingyen felajánlani valója és erre szeretne helyben megoldást találni. A csatlakozók felkerülnek a térképre, melyet minden résztvevő megkap. Az aktualitások megosztása érdekében, pedig lehet használni facebook oldalainkat is: https://www.facebook.com/groups/983147689299731/ https://www.facebook.com/groups/747732660215629/
A cél a minél egészségesebb, helyben megtermelt, megalkotott, vegyszermentes, lehetőleg adalékmentes minőségi áruk, szolgáltatások egymás közötti adás-vétele, cseréje.
Rólunk:
A N.Ö.K. elsősorban nők által létrehívott politika- és vallásmentes, a mindenkori közjót és a hétköznapi normalitást képviselő laza, formális szerveződés. Tagjaink az ország minden részén aktívan alakítják vagy támogatják a különféle jótékonysági, segítő, jóléti és önellátást könnyítő kezdeményezéseket. Közösségeinket a szociális gondoskodás, egymásra figyelés jellemzi, és minden tekintetben a közjót tartjuk elsődlegesnek. Élőhelyünket, a Föld bolygót, annak minden teremtményét tiszteletben tartjuk, védjük, óvjuk, gazdagítjuk. A TERMÉSZETTEL harmóniában élünk. Jövőképünk egy méltó emberi életet biztosító társadalom.
Amennyiben úgy érzed szívesen csatlakoznál egy összetartó közösséghez, ahol egymást támogatva, segítve, meg tudjuk oldani a szükségleteink nagy részének a kielégítését egymás között, várunk szeretettel köreinkben!
A jelentkezéseket várjuk a segitolancbaja@gmail.com email címen vagy a 06 30/903-4979-es telefonszámon!

 

Kedves Nő- és Férfitársaink, Barátaink!

A világban most óriási a felfordulás, mert a régi elavult, velejéig romlott rendszerek lebomlanak, és egy új, élhető világ van születőben. Ez még ugyan a mindennapjainkban nem érződik, de az alapok már le vannak rakva, és lépésről lépésre haladunk a megvalósításában. Az érthető, hogy akik eddig uralták a világot, és szorosan fogták a gyeplőt, mindezt nem akarják tudomásul venni, és a legvadabb aljasságokat is képesek bevetni azért, hogy megakadályozzák elkerülhetetlen bukásukat.

Mindenáron ki akarják erőszakolni, hogy az emberiség alávesse magát sötét terveiknek, ezért mindent elkövetnek, hogy káoszt, katasztrófákat, háborúkat vagy járványokat idézzenek elő. Aki kicsit is tájékozottabb, az hallhatott a különféle időjárásbefolyásoló, földrengések, tűzvészek, óriási áradások, pusztító viharok stb. kiváltására alkalmas fegyverrendszereikről (HAARP, chamtrail stb), amelyekkel mostanában látványosan pusztítják a Föld különböző régióit, az ott élők tömeges halálát, földönfutóvá válását okozva. Ezzel bizonyítván azt, hogy kizárólag az emberi tevékenység bűnös a klímaváltozásért, és az ebből adódó természeti katasztrófákért. Ez a klímahisztéria pedig kiválóan alkalmas arra, hogy teljesen őrült korlátozó intézkedéseket vezessenek be.

Okulva az eddigi eseményekből, fel kell készülnünk bármilyen váratlan helyzetre. Ezért érdemes mindenkinek megfontolnia egyfajta vészhelyzeti felkészülést.

ISTEN ADJA, HOGY SOHA NE LEGYEN RÁ SZÜKSÉG, DE AKI ELŐRE GONDOSKODIK AZ ILYEN VÁRATLAN HELYZETEKRE VALÓ FELKÉSZÜLÉSRŐL, ANNAK TÖBB ESÉLYE VAN A MEGMENEKÜLÉSRE ÉS TÚLÉLÉSRE.

Az alábbiakban egy ilyen listát teszünk közzé, mely segíthet a felkészülésben:

HÁZTARTÁS:

víz és élelmiszer tartalék – nem a lakásban

melegítéshez camping felszerelés, konyhai eszközök

vízszűrők, vízvételi lehetőség

ffp2 szájmaszk

vékony cérna- és gumikesztyűk

kéz- és egyéb fertőtlenítőszerek eszközökhöz

sebkezelő -fertőtlenítő és kötszerek, fecskendők és tűk

esetleg szike, sebvarrócérna és olló

fokhagyma tinktúra, antibiotikus hatóanyagú szerek,cukor

féreghajtószerek -pl ivermectin

BARKÁCS, KERT, ÁLLAGMEGŐRZÉS

lámpák, elemek, üveglencse, nagyító, tűzoltó berendezések

fűrész, kalapács, fejsze, szegek, csavarok, kézi fúró, csavarhúzó stb…

deszkák, pallók, fémlapok üvegfelületek védelmére

ásó, kapa, gereblye, lombgereblye, talicska

kasza, sarló + élező eszközök -reszelő, stb …

bújtatáshoz, fóliasátorhoz szükséges cikkek – keretek, rögzítők, fólia

vető magvak több évre elegendő, alapvető növényvédőszerek

tetőjavításhoz vastag fekete fólia, tetőpótláshoz elemek pl cserép

fém és műanyag vödrök, kötelek, láncok -minden feliratozva névvel

(víz és egyéb szivattyú kis- és nagyteljesítményű)

ÖNVÉDELEM

fokozott fizikai és lelki felkészülés

paprika, gázspray stb.

gumilövedékes pisztoly, gázpisztoly

elektromos sokkoló

élezett fémcső, hegyezett betonvas

vadásztőr, egyéb tartható fegyver, térfigyelő

lakossági önkéntes figyelőszolgálat

TÁRSADALOM

helyi lakossági vészhelyzeti forgatókönyv

segélycsapatok kialakítása (kárelhárítás, egészségügy)

település és mező 24 h figyelőrendszer kialakítás és gyakorlás

erőforrások felmérése, számontartása, beosztása

családok, szomszédság, közösségek egységbe rendeződése

pénzügyi és egyéb segélyközösségek kialakítása

alternatív egészségügyi és oktatási rendszer kialakítása

alternatív energiaellátás, fűtés egyéb technika

sátrak és meleg takarók, matracok beszerzése

őrzés és védelem megszervezése

települészár előkészítése

… ÉS LEGYEN MINDIG KÉSZPÉNZED!

***************************************

Fenti témánkhoz szervesen kapcsolódik Rondzik Zsófia korábbi írása, melyet szeretettel ajánlunk még:

 További javaslatok:

Felszerelés lista, ha gyorsan kell menekülni

Bakancs

Lehetőleg jó minőségi, vízálló. És olyan zokni, ami a bakancs szára fölé ér!

Hátizsák

Kb. 60 L űrtartalom elég. A hátizsák legyen ellátva derék és mellkas csattal. Előnyös, ha vannak rajta szíjak és csatok, így kívülre rá lehet erősíteni további felszerelést.

Sátor

Legalább két személyest érdemes vinni, hogy este a hátizsák is beférjen a sátorba. Jó, ha önhordó szerkezetű. Legyen vízálló az alja és a ponyva is.

Derékalj

Szájjal felfújható legyen. Egyéni preferencia milyen vastag. Álltalában minél vastagabb annál „kényelmesebb”, de annál nehezebb és nagyobb a csomagolt térfogata. R – értékre érdemes figyelni. Minél magasabb annál hidegebb időre is alkalmas. 3 fölött jó hálózsákkal 0 fok körül is komfortos tud már lenni.

Hálózsák

Mindegyiken fel van tűntetve, hogy milyen hőmérsékleten komfortos. Ezt, valamint a súlyát és csomagolt méretét figyelembe véve válasszunk.

Felfújható párnát is érdemes hozni.

Vízforraláshoz, főzéshez:

Gázpalack: 5-6 napos túrához egy 230 grammos elég kell legyen

Túrafőző: legyen kompatibilis a gázpalackkal. Előnyös, ha van benne piezo gyújtás. Ha nincs, legyen vihargyújtó 2 db.

Alap edény készlet: álltalában lábas és serpenyőből áll + evőeszköz. Jó ha van egy bögre, ami melegíthető tűzön.

Fejlámpa

Legyen rajta vörös fényű világítás funkció is.

Esőponcsó

Férjen alá a hátizsák is.

Vízálló túranadrág

Jó ha végig szétcipzározható az oldala.

Multitool kés, bicska

Elsősegély készlet, egyéni gyógyszerek, tisztálkodási szerek

 Legyen benne vízhólyag tapasz mindenféle méretben. Életmentő bivakzsák. +  Wc papír, fogkrém, fogkefe, nedves törlőkendő (környezetbarát, lebomló).

Javítókészlet

Vékony erős kötél 1-2m. Általában adnak a sátorhoz és a matrachoz is plusz anyagot és hozzá való ragasztót. Ne felejtsük otthon. Egy tekercs erős ragasztószalag is jól jöhet (kabát, nadrág foltozás, levált cipőtalp ragasztás stb.)

Réteges öltözék

Mivel kevés, max 1 váltás zoknit és fehérneműt érdemes vinni, jó ha ezek merinó gyapjú tartalmúak. Kevésbé lesz szagos és antibakteriális hatású.

Aláöltözet szintén jó ha merinó tartalmú, de lényeg hogy technikai anyag legyen ne pamut.

Köztes réteg legyen valamilyen technikai anyag, hogy gyorsan száradjon. Például polár, pehely stb.

Külső réteg legyen szélálló kabát. Plusz előny ha vízlepergető és vízálló, valamint légáteresztő.

Sapka! Vagy csősál vagy mindkettő Olyan amiben kényelmes aludni és nem nyomja a fejet (vékony varrások, címke kivágva stb.)

Kesztyű

Vizespalack

Offline térkép alkalmazás pl. locus map

Powerbank: 20.000 mAh bőven elég ha csak a térkép miatt használjuk a telefont.

Papír alapú turista térkép és tájoló: legyen úgy csomagolva, hogy ne ázzon el. Jól jöhet egy pici nagyító a térkép olvasáshoz.

Vízhatlan zsák, szemeteszsák: lehessen beletenni olyan dolgokat, aminek nem jó ha elázik pl. hálózsák.

Túra ételek: Szárított csomagolt ételeket praktikus vinni. Ezek könnyűek és csak forró vízzel kell felönteni. Emellett az olajos magvak és energia szeletek, zselék is nagyon jó tápanyag források.  Zacskós zabkása is jó választás.

Igény esetén.+ kávé, tejpor. És ezekhez kotyogós kávéfőző

Túrabot: legyen összecsukható

Házipatika

Sérülések, sebek

Betadine oldat, kenőcs

Hydrogen peroxid 3%

Alcohol 70 %-os

Gentamicin kenőcs, Tetran kenőcs

kötszerek, mull lap, mullpólya, rugalmas pólya, sebzáró tapasz, ragtapasz-Leukoplast

Bakteriális folyamatok, fertőzések, antibiotikumok

gyomor-bélrendszer: Normix

fog, szájüreg: Augmentin, Dalacin, Kion

húgyutak: Ciprofloxacin, Monural

légutak: Azitromicin, Doxicyclin, Fromilid

Láz-fájdalomcsillapítás

Algopyrin vagy Panalgorin tabletta (hatóanyag: metamizol)

Quarelin tabletta (hatóanyag: metamizol, drotaverin)

Rubophen tabletta (hatóanyag: paracetamol)

Algoflex (hatóanyag ibuprofen)

Voltaren vagy Cataflam (hatóanyag Diclofenac)

Hasfogók, bélfertőtlenítők:

Imodium, Lopedium

Széntabletta

Bolus Adstringens

Ion pótlásra: Sodioral, ORS

Görcsoldók

No-Spa

Buscopan

Egyéb hasznos szerek, eszközök

Infuziós szerelék

Fiziológiás sóoldat steril ( Salsol )  250 ml, 500 ml

Házi patika alternatív

HY (Há-Ipszilon) – herpeszre, égési sérülésekre, pattanásra, nehezen gyógyuló sebekre,  rovarcsípésre

Huminikum – antioxidáns, antivirális, szerves kelátképző, optimizálja az ásványi anyagok felvételét, megköti a toxinokat (mérgeket), helyreállítja a szervezet sav-bázis egyensúlyát

Fulkova – sungitos, huminsavas, kovaföldes tisztító

Artemissia – gyulladásra

Vasmenta – vaspótlására

Quinton Plazma (Óceánvíz) – 3,5%-os koncentrációban életerő vitalizáló, fizikai és pszihikai fáradtság esetén, hiánybetegségnél, fejlődési rendellenességek, depresszió esetén

                                                             -0,9 %-os koncentrációban megfelel a vérplazma kocentrációjának. Erőteljes regeneráló. Sejtek legerősebb hidratálója. Helyrehozza a sejtek táplálék felvételét. Kiűzi a szervezetből a mérgeket.

D vitamin – immunrendszer nagymestere

Umebosi szilva – összerendez

Gyömbér – sejtek kimosódnak, felújulnak, megfiatalodnak, lerakódott méreganyagok ürülnek – pakolásként vesegörcs esetén, cisztánál, daganatra stb.

Szezám só – erősíti az immunrendszert, idegrendszert, fertőzés gátló, miden szövetre hat, de leginkább a csontokra stb.

Misó – gazdag ásványi anyagokban, élő enzimeket tartalmaz, gyulladás gátló, szívbetegségeknél is hatásos

Ezüst kolloid – fertőtlenítő, minden vírust, baktériumot, gombát elpusztít , égésre is jó.

Magnézium klorid – seb gyógyító, merevgörcs legjobb gyógyszere, idegrendszer kiegyensúlyozása stb.

Propolis krém – zúzódások nagymestere

Propoliszos méz – torokgyulladás

Méz -égésre, sebekre

Fekete nadálytő tinktúra – sebek nagymestere

Kender tinktúra, kenderolaj – szervezet karmestere

Növényi faszén – a legegyszerübb, a legolcsóbb és leghatásosabb tisztító és felújítást segítő szer

Agyag – gyulladásra, méregtelenítésre stb.

Kék krém – sebek, gyulladások (külsőleg)

Legfontosabb gyógynövényeink:

Kakukkfű: leghatásosabb fertőtlenítő, segíti az immunrendszert, megszabadít a bélgilisztáktól, segítség tályognál, kötőhártya gyulladásnál

Cickafark: bélfertőtlenítő

Citromfű: nyugtató

Kamilla: gyulladásgátló

Hársfa: megfázásoknál

Kender: idegrendszer

Orbáncfű (vidító fű): nyugtató

Csalán: ásványi anyag pótlás

Dió levél: fertőtlenítő

Zsurló: vesére

Házi patika homeopátiás

Bach Rescue csepp, pasztilla, általános minden akut trauma, betegség esetén.

Akut láz, gyulladás

Schüssler sók közül: Ferrum phosphoricum D12

Meteroeisen golyócska

Aconitum napellus C15

Belladonna C15

Viburcol kúp gyermekeknek lázas állapot

Ribes Nigrum D1 (ödéma, gyulladás, fejfájás)

Légutak betegségei

Schüssler sók közül: Kalium chloaratum D6 (orrfolyás, nyálkahártyákat érintő folyamatok, fehér vagy vizes váladékok esetén). Kalium sulfuricum D6 sűrű, sárga, zöldes váladékok esetén

Stodal szirup (köhögés)

Homeogen tabletta torokfájás

Homeovox rekedtség

Emésztőrendszer

Arsenicum album C15 vagy C30 (hányás, hasmenés, gyomorrontás)

Schüssler sók közül: Magnesium phosphoricum D6 (hasi görcsök, izomgörcsök, fejfájás, migrén)

                                        Kalium chloratum D6 (hasmenés, bélhurut)

Mozgásszervek, sérülés, baleset:

Arnica C15 vagy C30

Traumeel tabletta

Apis Mellifica C15 vagy C30 (csípések, ödéma)

Rondzik Zsófi ajánlásai

Szeretnék pár gondolatot saját tapasztalat alapján hozzátenni abból, amit én használok a családban, és a baráti körömben, ha tanácsot kérnek tőlem. Hozzátenném, hogy kb. 30 éve nem szedek be gyógyszert, és homeopátiát sem használok ( bár jónak tartom).

Alap házi patikám elemei:

HY

Huminikum

Fulkova

Artemissia

Vasmenta

Óceán tengervíz

Ezek Hymató készítmények(nagyker áron hozzájuthatók)

D vitamin ( kulcs)

Umrbosi szilva

Szezámsó

Misó

Az utóbbi három össszerendez, gyulladás gátló.

Nadálytó tinktura+ krém

Ipolyvecei nadálytőböl most készítettem két és fél litert.

Propolisz tinktura

Propolisz krém, a zúzódások nagymestere

Ezüstkolloid is

Levendula illó olaj

Citrom illó olaj

Tömjén illó olaj

Fekete kömény,+ olaj

Növényi faszén

Agyag

Kék krém

Mg klorid

Mg kolloid

Gyógynövény teából is a legfontosabbak, amit mi is szedhetünk a természetben.

Kakukkfű

Cickafark

Citromfű

Kamilla

Hársfa

Kender

Orbáncfű ( vidító fű)

Csalán

Dió levél

Zsurló

Ezek alapnak megteszik, aztán lehet bővíteni a készletet.

Nagyon sok vadon termő növény élelmiszernek is használható. Pld. rántott nadálytő levél, fehérje forrás, és finom is.

Lehet, hogy a felsorolás nem teljes.

A lényeg, hogy minél egyszerűbben csináljuk, és inkább megelőzzünk.

Az itt felsoroltak nagy részéhez van leírásom a gyógyhatásáról és a használatáról.

Ajánlott cikkek